Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasındakiler gösteriliyor.
    Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alınan Teşekkür:   523

Samsung Network / Sim Unlock Code Generator / Patcher (SGS1/2/3)

Küçük bir araç sayesinde SimLock olan telefonumuzu Simunlock yani sim kilitsiz hale getirebiliyoruz, şimdi size adım adım yapmanız gerekenleri anlatacağım.

Bu işlem için öncelikle telefonunuzun efs yedeğini almalısınız. Size önerim EFS yedeğini hem telefonunuzun içerisine alın hem de pc nize alın ne olur ne olmaz.

Sim unlock işlemi esnasında telefonumuza aldığımız efs yedeğimizdeki bir dosyayı patchleyeceğiz. O nedenle önce telefonumuza efs yedeği alıp daha sonra telefounumuzun hafızasına girip o yedeği pc mize kopyalamalıyız patchleme işlemi için.

EFS Yedeği alma hakkındaki resimli anlatıma Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] ulaşabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştireceğimiz Samsung Unlocker programını Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] indirebilirsiniz.

Not : Bu araç sadece Samsung Galaxy S, Galaxy S2 ve Galaxy S3 için çalışmaktadır, diğer telefon modellerinde kullanmaya çalışmayın.

1. Cihazımızın belleğine girip "efs_Backup" klasörü içerisinde yer alan aldığımız efs yedeğimizi Pc mize kopyalıyoruz.

2. Pc mize kopyaladığımız bu yedeğin üzerinde patchleme işlemi yapmak için öncelikle dosyayı bir klasöre çıkarmalıyız. Çünkü dosya "tar.gz" olarak sıkıştırılmış vaziyette. Herkesin pc sinde winrar kurulu olduğunu varsayarak dosyanın üzerine sağ tıklayıp klasöre çıkar diyip dosyamızı çıkarıyoruz.

3. Çıkardığımız efs klasörümüzün içerisindeki "nv_data" dosyası üzerinde patchleme işlemi yapacağız.

4. Patchleme işleminği yapacağımız ve indirdiğimiz "Samsung Unlocker" programımızı çalıştırıyoruz.

- "Open File" kısmından rardan çıkardığımız efs yedek klasörümüze gidip "nav_data" dosyamızı seçiyoruz.

- "Phone Model" kısmından telefonumuzum modelini seçiyoruz.

- Ve son olarak "Generate Unlock Code" butonuna tıklayıp dosyamızı patchliyoruz.

5. Burada çıkan uyarıya Evet diyip devam ediyoruz.

6. Patchlenen dosyamızın nereye kaydolması gerektiği bize soruluyor, daha önceden rardan çıkardığımız EFS yedek klasörümüzü seçip varlan dosyanın üzerine yazıyoruz.

7. Evet diyerek üzerine yazma işlemini onaylıyoruz.

8. Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi patchleme işlemimiz başarıyla tamamlanıyor ve patchlenen dosyamızı pc mize kayıt etmiş oluyoruz.

9. Şimdi bu açık dosyayı tekrar "tar.gz" formatında şıkıştırıp telefonumuza yüklememiz gerekecek. Bunun için öncelikle yeni bir klasör oluşturuyoruz istediğiniz bir ismi verebilirsiniz klasöre ben "Efspatch" dedim. Klasörümüzü oluşturduktan sonra efs yedek klasörümüzü bu oluşturduğumuz klasörün içerisine kopyalıyoruz. Yani efs yedek dosyalarımı Efspach/efs dizininde oluyor. Yani 2 klasörün içerisinde.

10. Dosyamızı "tar.gz" olarak yeniden sıkıştırmak için bir programa ihtiyacımız var. Aslında bu işlemi birçok program yapabiliyor ama anlatımımızda PowerZip isminde bir program kullandım 45 günlük bir deneme süresi var. Programı Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] indirebilirsiniz.

Prgramı indirdikten sonra kuruyoruz ve programı açıyoruz. "Efspatch" klasörümüzü sürükleyip programın üzerine bırakıyoruz.

- "Look in" kısmından sıkıştırılmış dosyamızın nereye kaydolacağını seçiyoruz, ben masaüstünü seçtim "Desktop" yani.

- "Archive Name" kısmından skışıtırlacak dosyamıza bir isim verip sonuna ".tar.gz" yazıyoruz. Son olarak ileri diyip arşiv dosyamızı oluşturuyoruz.

11. Buradan "Son" diyip sıkıştırma işlemimizi tamamlıyoruz.

12. Şimdi sıra geldi bu patchlenmiş efs yedeğimizi geri yükleme işleminde.

- Oluşturduğumuz patchli efs yedeğimizi efs yedeği almak için kullandığımız programımızın klasörünün içerisinde yer alan "EFSProBackup" klasörüne kopyalıyoruz.

- "EFS Pro" dosyamıza tıklayıp yedeği yüklemek için gerekli efs programımızı çalıştırıyoruz. Bunu yapmadan önce telefonunuzun

13. Öncelikle "Re-Scan" butonuna tıklayıp efs yedek klasörümüzdeki yedeklerin taranmasını sağlıyoruz.

- Sonra "Backup Data To Restore" kısmından patchlediğimiz ve sıkıştırdığımız efs yedeğimizi seçiyoruz.

- Son olarak "Restore EFS" butonuna tıklayıp yedek yükleme işlemimizi başlatıyoruz.

14. Aşağıdaki gibi bir bilgilendirme yazısı gelir ise yedek yükleme işlemimiz başarı ile tamamlanmış oluyor demektir.

Evet, artık telefonumuz sim kilitsiz duruma geldi, güle güle kullanın.

2. Deepblue, aşağıdaki üyeler bu faydalı mesajın için sana teşekkür etti.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler