Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
    AndroidEvim Üyesi Array kaiser soze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 04 Ekim 2018
    Konular  1
    Edilen Teşekkür 
     0
    Alınan Teşekkür:   0

Unhappy Android x86 projesi ve pcde wifi sorunu

İyi günler arkadaşlar. Forumda yeniyim. Hali hazırda bir Xiaomi kullanıcısıyım ancak bu başlığı açma amacım tamamen faklı. Bir sorunum var ve bunu olabildiğince kısa olarak özetleyeceğim.

Ben bir süre önce Asus marka 2 si 1 arada laptop aldım. Bu makine 360 derece dönebilen dokunmatik ekrana ve g sensöre sahip. Yani tablete dönüşebiliyor. Tam model numarası Asus TP200SA-FV0170T. Cihazın kısıtlı donanımı var. Tam özelliklere şuradan bakabilirsiniz;
    https://www.epey.com/laptop/asus-tra...a-fv0170t.html

Cihaz Windows 10 yüklü geldi. Bu sistemde pek iyi performans vermese de idare ediyordum. Ancak bir müddet sonra çıldırdım. Harddiski yetmez oldu. Versiyon güncellemesi için format atmak zorunda kaldım ve sonrasında daha da kasmaya başladı cihaz. Zaten Windows 10 Redstone 4 takma adıyla (yani 1803 sürümü) verilen update genel anlamda performans şikayetlerine neden oldu. Oyunlarda fps drop yaşayan var. Neyse uzatmayayım. Ben cihaza alternatif OS kurmaya karar verdim. Windows 7 olmadı. Muhtemelen eMMC hafıza biriminden kaynaklı. Windows 8 sevmiyorum. Pardus ve diğer Linux sistemlerine ayak uydurmakta epey zorlanıyorum. En sonunda Android kurmaya karar verdim. android-x86.org üzerinden önce 7.1 N sonra 8.1 Oreo indirip yükledim. İkisi de sorunsuz ve hızlıca yüklendi. Kurulumdan sonra wifi çalışmadığını gördüm. Ne yapsam da açamadım. Sürekli kapalı konumda duruyor ctrl + alt + F1 ile istemciye girdim netcfg komutu yazınca hiçbir şey çıkmıyor. Nihayetinde wifi adaptörü uyumsuz olduğu belli oldu. İnternette bu sorunla karşılan pek çok kişiyi gördüm. Cihazda qualcomm atheros qcnfa435 wifi kartı var. Görünüşe göre ath10k_pci modülü yüklemem gerekiyor. Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kernel içine yerleştirmek mi gerek yoksa harici olarak yüklenebiliyor mu bilmiyorum. Daha android hakkında fazla bilgim yok. Kuş olmadan uçmaya çalışıyorum. Bu konularda usta olan birisine ihtiyacım var.

Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  225
    Edilen Teşekkür 
     434
    Alınan Teşekkür:   485
    Merhaba,

Söylediğiniz işlem çok sıkıntılı bir iş ve gerçekten bu konuda çok derin bilgiye sahip birileri ancak yardımcı olabilir ki bu forumda ben de dahil kimsenin bu kadar bilgili olduğunu düşünmüyorum.

Nacizane önerim size Windows 10'un Lite versiyonları var gereksiz uygulama ve servislerden arındırılmış böyle bir versiyonu kurarsanız büyük ölçüde sorunlarınız çözülür ve bu kadar başınızı ağrıtmanıza gerek kalmaz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)