Herkese merhaba. Ülkemizde hızla yaygınlaşan Xiaomi cihazlarının en iyi modellerinden biri daha piyasaya çıktı Redmi Note 7'nin verdiği üstün fiyat performansa karşılık ulaştıkları satış rakamları taktiri hak eden bir durum. Xiaomi kullanıcılarının büyük bir oranı aldıkları cihazların performansları ve buna karşılık ülkemizde bir çok markanın yüksek fiyatlarına göre nispeten daha uygun fiyata üstün performanslı cihazlarından memnunlar. Şimdi gelelim yeni modelimiz Redmi Note 8 Pro cihazına.. Benim şahsi fikrime göre (henüz deneyimleme fırsatım olmadı) kağıt üzerinde verilen özelliklere kullanılan bileşenlerin testlerine göre son derece makul fiyata sahip bir cihaz olarak ülkemize giriş yaptı.

Kamera performansı bana göre gayet başarılı ve bir çok kişinin de bu konuda aynı görüşe sahip olacağına eminim. Batarya performansına bakacak olursak 4500 mAh büyüklüğünde rahatlıkla uzun süre şarja takmadan kullanım sağlayacaktır. Bir önceki Redmi Note 7 modelini baz alırsak normal kullanımda 1 günü aşkın bir süre şarja takmadan kullanım sağlıyordu. Ağabeyi Note 8 Pro ise bu sürenin biraz daha üzerine çıkacaktır.

Genel Özellikleri ;
Mobil veri hızı : 4.5 G Uyumlu
Ekran Boyu: 6.53 inch
Ön Kamera (selfie) : 20 MP
Arka Kamera : 64 MP
Dahili Hafıza : 128 GB ( Aldığınız modele göre değişiklik gösterebilir)
İşletim Sistemi : Android
Pil gücü : 4.500 mAh

Fiyat olarak ise

Redmi Note 8 Pro 64 GB Modeli : 2.500 - 2.700 TL civarı
Redmi Note 8 Pro 128 GB modeli = 2.999 TL