Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
    AndroidEvim Üyesi Array nefes19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 03 Nisan 2020
    Konular  2
    Edilen Teşekkür 
     0
    Alınan Teşekkür:   1

Uygulama boyutlarındaki anormal artış sorunu.

Merhaba, Samsung C7 kullanıcısıyım, Android sürümüm Oreo dur.

Düzenli olarak DATA ve CACHE temizliği yapıyorum. Ancak uygulamalarımın boyutlarında anormal bir artış var. Örneğin yarım saat önce indirdiğim 1,1 mb lık bir uygulama şuan 600 mb görünüyor.

İşbankasına ait Maximum adlı uygulamayı kaldırdım, yeniden yükledim. 98 mb lık bir uygulama ama şuan 300 mb görünüyor.

Diğer bütün uygulamalarımda da durum aynı. Belirttiğim gibi ön bellek temizlikleri yapılmış durumda.

Sorun hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.

Genel Görevli Array Gravity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 24 Ocak 2013
    Konular  20
    Edilen Teşekkür 
     27
    Alınan Teşekkür:   45
    Alıntı nefes19 Nickli Üyeden Alıntı Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]
    Merhaba, Samsung C7 kullanıcısıyım, Android sürümüm Oreo dur.

Düzenli olarak DATA ve CACHE temizliği yapıyorum. Ancak uygulamalarımın boyutlarında anormal bir artış var. Örneğin yarım saat önce indirdiğim 1,1 mb lık bir uygulama şuan 600 mb görünüyor.

İşbankasına ait Maximum adlı uygulamayı kaldırdım, yeniden yükledim. 98 mb lık bir uygulama ama şuan 300 mb görünüyor.

Diğer bütün uygulamalarımda da durum aynı. Belirttiğim gibi ön bellek temizlikleri yapılmış durumda.

Sorun hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.
    Hoş geldiniz,playstore veya appstore'da uygulamaların kurulmamış mb'i sizi yanıltmasın,kurulmdan önceki boyutları farklı,kurulduktan sonra ki mb boyutları farklı olur.

Örneğin bilgisayara herhangi bir oyun indirirken oyunun 40GB dosya boyutu olur ve sizden ayrıca 20GB kurulum alanı ister,yani toplamda 60GB boş alana ihtiyacınız vardır.

Sizin uygulamalarınızda aynı şekilde indirip kurduktan,kişisel bilgilerinizi girdikten sonra ki gerçek dosya boyutu odur,siz önbelleği her sildiğinizde ilk haline gelir,yani ön bellek dediği size ait bilgileri sakladığı alandır,sildiğinizde ve her açtığınızda tekrar kurar kişisel bilgilerinizi girersiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)