Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alınan Teşekkür:   523

Samsung Galaxy S3 Güncelleme Sonucu Oluşan Şebeke Sorunu Çözümü

Bu sorun genelde Klon IMEI olan cihazlarda firmware yükseltme işleminden sonra ortaya çıkmakta. Bu sorun ile karşılaştığınızda eğer varsa telefonunuzun garantisi telefonunuzu garantiye göndermenizi öneririz ancak böyle bir imkanınız yoksa kesin olmamakla beraber aşağıda anlatacağımız yöntem bir ihtimal sorununuzu çözecektir.

Not : Burada anlatılacak olan işlem kesin sorununuzu çözecek diye garanti etmiyoruz, sorununuz çözülebilirde çözülmeyebilirde.

Bu işlem için öncelikle telefonunuzun rootlu olması gerekir ve cwm recovery yüklenmiş olması gerekmektedir. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız lütfen adımları dikkatlice ve sırası ile uygulayınız.

Telefonu Root Etmek (Telefonu Rootlu olmayanlar için) :

1. Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] Root işlemini gerçekleştirmek için kullanacağımız Odin programını indiriniz ve rardan çıkarınız.

2. Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] telefonumuzu rootlayacak olan Siyah Kerneli indiriyoruz.

3. Telefonumuzu Ses Kısma + Home + Güç tuşu ile Download moduna alıp usb kablosu ile bağlıyoruz.

4. Odin Programını açıyoruz "PDA" yazan yere indirdiğimiz Siyah Kerneli yerleştirip Start diyip yüklüyoruz. Yükleme tamamlanınca telefonumuz roootlanmış oluyor.

CWM Recovery Yükleme İşlemleri (Cwm Yüklü Olmayanlar İçin)

1. Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]Cwm Recovery Touch dosyasını indiriyoruz.

3. Telefonumuzu Ses Kısma + Home + Güç tuşu ile Download moduna alıp usb kablosu ile bağlıyoruz.

4. Odin Programını açıyoruz "PDA" yazan yere indirdiğimiz Cwm Recovery Touch dosyasını yerleştirip Start diyip yüklüyoruz. Yükleme tamamlanınca telefonumuza cwm recovery touch yüklenmiş oluyor.

Telefonumuzu rootlayıp cwm recovery yükledikten sonra şebeke sorununu çözmek için gerekli işlemlere başlayabiliriz.

Şebeke Sorunu Çözüm İşlemleri :

1. Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] sebeke sorunu çözmek için kullancağımız patch dosyasını indiriyoruz ve rardan çıkarıyoruz. Rarın içerisinde 2 dosya bulunmakta. Birisi patch.zip diğeri ise patch.apk... Pacth.zip dosyasını zipli halde telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz.

2. Patch dosyasını hafıza kartına kopyaladıktan sonra telefununuzdan Ses Yükseltme + Home + Power tuşlarına basılı tutarak Cwm Recovery menüsüne giriş yapıyoruz.

3. Cwm Recovery menüsünde "install zip from sd card" seçeneğini seçin ardından "choose zip from sd card" seçeneğini seçin gelen sayfadan yüklediğiniz patch dosyasını bulup yükleyin. Yükleme biraz zaman alacaktır ve yükleme tamamlanınca telefonunuz restart
    atacaktır. Telefon açıldığında şebeke sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Eğer çözülmediyse yama işe yaramadı demektir ve başkada yapacağınız birşey yok demektir.

4. Üstteki yamayı recovery modda yüklerken eğer herhangi bir hata verip yüklemezse telefonunuzu restart edin ve normal olarak açın, ardından indirdiğiniz patch klasöründeki patch.apk dosyasını hafıza kartınıza kopyalayıp çalıştırın ve yüklenmesini bekleyin. Yüklendikten sonra telefonunuza restart atın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bu işlem ile şebeke sorunu olan bir s3 te başarıya ulaştım umarım sizde de işe yarar ve sorununuz çözülür.

2. The Following 3 Users Say Thank You to Deepblue For This Useful Post:

Caner_TR,  emd,  erkanbil  

AndroidEvim Üyesi Array emd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 27 Ekim 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     1
    Alınan Teşekkür:   1
    Arıza programı benim çok işime yaradı güncelleme sonrası şebeke yoktu bu şekilde düzelttim sorunu.Çok teşekkür ederim.

4. emd, aşağıdaki üyeler bu faydalı mesajın için sana teşekkür etti.

Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alınan Teşekkür:   523
    Alıntı emd Nickli Üyeden Alıntı Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]
    Arıza programı benim çok işime yaradı güncelleme sonrası şebeke yoktu bu şekilde düzelttim sorunu.Çok teşekkür ederim.
    İşinize yaramasına sevindim

AndroidEvim Üyesi Array mustbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 29 Ocak 2014
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     0
    Alınan Teşekkür:   0
    Hepsini yaptım ama şimdi telefonum hiç açılmıyor ?

AndroidEvim Üyesi Array samet6363 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 01 Şubat 2019
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     0
    Alınan Teşekkür:   0
    normalde imei gözükordu bunu yaptıktAN SONRA İMEİ TAM GİTTİ. *#06# YAPTIM NULL YAZIYOR KISACASI DAHA BETER OLDU NASIL DÜZELTECEM?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler