Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alınan Teşekkür:   523

Samsung Galaxy Note N7000 Root Etmek

Uyarılar :

- Root işlemi riskli bir işlemdir, telefonunuzun brick olma yani kullanılmaz duruma gelebilme riski vardır, tüm sorumluluk size aitdir.

- Cihazınızı rootlamadan önce EFS yedeği ve önemli verilerinizi her ihtimale karşı yedek almanız önerilir.

Root işlemi için Chainfire tarafından geliştirilen CF-Root isimli kerneli kullanacağız. Her android yazılımı için farklı kerneller veya yöntemler ile root erişimi sağlanabilmektedir, o nedenle verdiğimiz dosyaların telefonunuzda yüklü olan versiyon uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

Root İşlemi ICS :

1. Öncelikle Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] CF-Rot kernelini flashlamak için kullanacağımız Odin dosyasını indirin.

2. Sonra Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] N7000XXLQ3 - ICS 4.0.3 yazılımı ile uyumlu olan CF-Root dosyasını indirin.

3. USB kablosu ile telefonunuzu PC ye bağlayın ve ardından telefonunuzdan Ses Kısma + Home + Güç tuşlarına aynı anda basarak Download moduna geçiş yapın.

4. Odin yazılımını rardan çıkarın ve çalışırın, CF-Root dosyasını da rardan çıkarın ve .tar uzantılı olarak Odin'deki PDA alanına yerleştirip Start butonuna tıklayın.

5. İşlem bikaç saniye içerisinde tamamlanacaktır ve telefonunuz restart attıktan sonra rootlanmış olacaktır.

Root İşlemi Jelly Bean :

Jelly Bean de root yetkisi almak için 2 işlem yapmamız gerekir, ilki CWM Recovery kurulumu diğer işlem ise CWM Recovery üzerinden telefonumuza root yetkisi kazandıracak dosyanın kurulumu.

1. Öncelikle Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] CWM Recovery i yüklemek için gerekli olan Odin programını indirin.

2. Daha sonra Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] Galaxy Note N7000 to 4.1.2 Jelly Bean XXLSA yazılımı ile uyumlu olan PhilZ Touch Recovery dosyasını indirin.

3. USB kablosu ile telefonunuzu PC ye bağlayın ve ardından telefonunuzdan Ses Kısma + Home + Güç tuşlarına aynı anda basarak Download moduna geçiş yapın.

4. Odin programını çalıştırın ve indirdiğiniz PhilZ Touch Recovery dosyasını PDA kısmına yerleştirip yükleyin. Bu işlem ile telefonumuzda CWM Recovery yüklemiş olduk, şimdi root işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor.

5. Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] telefonumuzu rootlamak için kullanacağımız Super User & Busybox dosyasını indirin.

6. Telefonunuzu USB Kablosu ile PC ye bağlayın ve indirdiğiniz Root için gerekli olan dosyayı zipli halde telefoununuzun hafıza kartına kopyalayın.

7. USB Kablosunu çıkarın, Ses Yükseltme + Home + Güç tuşlarına aynı anda basaray CWM Recovery moduna geçiş yapın.

8. Cwm Recovery de "Install zip from SD Card" ardından "Choose zip from sd card" seçeneklerini seçin ve telefon hafızasına attığınız Root için gerekli dosyayı bulup yükleyin.

9. Yüklemenin ardından telefonunuza restart atın ve telefonunuz rootlanmış oldu artık.

2. The Following 5 Users Say Thank You to Deepblue For This Useful Post:

AndroidEvim Üyesi Array beko34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Mayıs 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     1
    Alınan Teşekkür:   0
    Allah razı olsun kardeşim , birçok kaynak denedim birtek bu çalıştı

Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Cümlemizden

5. Deepblue, aşağıdaki üyeler bu faydalı mesajın için sana teşekkür etti.

spring  

AndroidEvim Üyesi Array spring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 11 Haziran 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     2
    dostum çok teşekkürler bende telefonumu senin sayende rootladım fakat bir soru soracağım bu telefonuilk aldığımızda yüklü olan dosyaları olsun arkada çlaışan programları olsun nasıl kapatabiliriz ?

Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alıntı spring Nickli Üyeden Alıntı Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]
    dostum çok teşekkürler bende telefonumu senin sayende rootladım fakat bir soru soracağım bu telefonuilk aldığımızda yüklü olan dosyaları olsun arkada çlaışan programları olsun nasıl kapatabiliriz ?
    Androidde uygulamaları tamamen kapatmanın maalesef mümkünatı yok, kapatsanız bile belirli bir süre sonra kendi kendine otomatikmen açılırlar. O nedenle işinize yaramayan uygulamaları kaldırmanız sizin için en iyi yöntemdir, böylece gereksiz uygulamalar arkaplanda çalışmaz ve hem performans hem de pil tüketimi konusunda epey bir fark oluşur.

8. Deepblue, aşağıdaki üyeler bu faydalı mesajın için sana teşekkür etti.

spring  

AndroidEvim Üyesi Array spring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 11 Haziran 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     2
    aslında benim sormak istediğim ilk telefonu aldığımda örnek chaton gibi bir pogram samsung cinema gibi sadece güncelleştirmelerini durdurabildiğim uygulamaları kaldırmak istiyorum. Bunu nerden yapabilirim ?

Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Google play store dan Easy Uninstaller programını yükleyin, bu programla istemediğiniz bütün uygulamaları kolayca kaldırabilirsiniz.

AndroidEvim Üyesi Array ysf21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 15 Haziran 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     0
    ben yaptım bende ünlem işareti çıktı kaldı öyle ?

- - - Mesajlar Birleştirildi - - -

kardeş verdiğin işlemleri sırası ile yaptım cwm filan yüklendi ama şimdi telefon açılmıyor ünlem işaretinde kalıyor

Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Yükleme yapmadan önce indirdiğiniz dosyanın yazılım sürümünüz ile uyumlu olup olmadığına baktınız mı ?

Konudaki dosya N7000XXLQ3 - ICS 4.0.3 yazılımı ile uyumlu farklı bir yazılmıa yükleme çalıştıysanız sorun bundan kaynaklanır.

Bunu çözmek için telefonu download moduna alıp yeniden yazılım yüklemeniz gerekmektedir.

Yazılım yükleme hakkındaki detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz :

Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]

AndroidEvim Üyesi Array ysf21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 15 Haziran 2013
    Konular  0
    Edilen Teşekkür 
     0
    verdiğiniz linkten orijinal 2,3,6 rom yükledim açıldı telefon yalnız hala analmadığım bir konu var internette xda forumda bir çok rom var ama doğru karneli bulamadığım için çalışmıyor bunu nasıl anlayabiliriz

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler