Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: S4

Bölüm Görevlisi Array pureLove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 23 Ocak 2013
    Konular  10
    Edilen Teşekkür 
     5
    Alınan Teşekkür:   11

S4

Dün gold pcden s4 cihaz satın aldım. 0 bataryasının içindeki şarjı bitirip usb yolu ile şarja bıraktım. sorum şu 1 saatte %12 sarj gitmesi normal mi? oyun vs. oynamadım..

Genel Görevli Array Gravity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 24 Ocak 2013
    Konular  20
    Edilen Teşekkür 
     28
    Alınan Teşekkür:   45
    Hakan'ım hoş geldin. Gayet normal gereksiz programlarda boşta çalışıyor sürekli ram harcıyor zamanla kurcaladıkça o programları devre dışı bırakıcaksın sarj süresi uzuyıcaktır,birde açtığın programları sonlandırmamış olabilirsin,çıksanda %90 u açık kalıyor muhtemelen biliyorsun zaten.

Yalnız usb sarj konusunda somut veya bilimsel ispatlarim yok ama ne zaman usb ile sarj etsem daha geç ve az sarj oluyor,artık gelen voltaj ilemi alakalı pcden enerji kesik kesik mi geliyor bilemiyorum ama asla adaptör kadar sağlıklı olmadı hiçbir telefonum.

Bölüm Görevlisi Array pureLove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 23 Ocak 2013
    Konular  10
    Edilen Teşekkür 
     5
    Alınan Teşekkür:   11
    Alıntı Gravity Nickli Üyeden Alıntı Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]
    Hakan'ım hoş geldin. Gayet normal gereksiz programlarda boşta çalışıyor sürekli ram harcıyor zamanla kurcaladıkça o programları devre dışı bırakıcaksın sarj süresi uzuyıcaktır,birde açtığın programları sonlandırmamış olabilirsin,çıksanda %90 u açık kalıyor muhtemelen biliyorsun zaten.

Yalnız usb sarj konusunda somut veya bilimsel ispatlarim yok ama ne zaman usb ile sarj etsem daha geç ve az sarj oluyor,artık gelen voltaj ilemi alakalı pcden enerji kesik kesik mi geliyor bilemiyorum ama asla adaptör kadar sağlıklı olmadı hiçbir telefonum.
    Bundan sonra şarj cihazı ile şarj edelim o zaman.

Root Directory Array Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi : 17 Ocak 2013
    Konular  224
    Edilen Teşekkür 
     452
    Alınan Teşekkür:   523
    Telefon ilk alındığında bataryanın bir süre kullanılıp bikaç kez doldurulup boşaltılması ile batarya asıl nihai performansına ulaşır ama öyle çok aman aman bir fark olmaz. Akıllı telefonlar normal kullanımda 1 günü ancak çıkarabiliyor.

Ali'nin söylediği gibi arkaplanda gereksiz uygulamaları açık bırakma ve kullanmadığın zamanlarda Wifi, Mobil veri, GPS gibi bağlantıları kapat. Bunlar bataryayı en çok tüketen unsurlardır. Telefona gerçekten kullanmayacağın hiç bir uygulamayı kurma, bu tarz uygulamalar sen kapatsanda arkaplanda sürekli olarak kendilerini yeniden çalıştırıp hem performans hem batarya sorunlarına sebebiyet verirler. Ekran parkaklığıda ya otomatik olsun veya %50 nin üzerine çıkmasın.

Telefonu USB veya Şarj aleti ile şarj etmen bataryanın kullanım süresine etki etmez, sadece şarj ederkenki süreyi etkiler. USB bağlantısı daha yavaş şarj eder, prizde daha çabuk şarj olur.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)